Valencia ponovo razočarala uvjerljivim porazom od Espanyola

Nogometaši Espanyola pobijedili su u Barceloni u okviru drugog kola La Lige ekipu Valencije rezultatom 2:0.

Gosti su tako još jednom razočarali svoje navijače budući da u sastavu imaju zaista nekoliko vrhunskih igrača. Imena poput Rodriga, Batshuayija, Gaye, Kondogbije ili Solera svrstavaju Valenciju među najkvalitetnije ekipe španske lige.

Međutim, Espanyol je od početka meča dominirao, a prvu veliku priliku propustio je Iglesias u 33. minuti kada je zatresao prečku.

Iglesias je iz odbijene lopte ponovo pokušao, ali je Neto sjajnim refleksom spasio gol Valencije.

Espanyol je i u nastavku prvi zaprijetio kada je Baptistao dobro šutirao, a do zasluženog vodstva stigli su u 63. minuti. Granero je odlično pogodio iz slobodnog udarca i golman nije imao šanse kod ovog šuta.

Pet minuta kasnije utakmica je bila riješena. Iglesias je pokupio odbijenu loptu i zakucao je u mrežu za konačnih 2:0.

Espanyol je tako nakon remija u prvom kolu stigao i do prve pobjede, dok Valencija ima svega jedan osvojen bod.
Valencia ponovo razočarala uvjerljivim porazom od Espanyola Valencia ponovo razočarala uvjerljivim porazom od Espanyola Reviewed by ballkan on kolovoza 26, 2018 Rating: 5